T.C. İSPİR BELEDİYESİ ::
 
  ANASAYFA   |  BELEDİYE  |  BAŞKAN  |  İLETİŞİM
    Başkanın Mesajı

     

 

            Saygıdeğer,  İspirli Hemşehrilerim;

            Güzel İlçemiz İspir'in ve Belediyemizin  geçmişten günümüze kadar kalkınmasında,  gelişmesinde  emeği geçen  herkesi minnetle anıyor ve onlara  şükranlarımı  sunuyorum. Halka hizmeti kendilerine temel ilke edinerek   ilçemizi her geçen gün  bir adım  daha ileriye  götürme gayretini sarf eden bu kıymetli zatlardan ölmüş olanlarına  da Cenab-ı Allahtan rahmet  diliyor ve Saygı ile yad ediyorum.

            8 yıl önce halkımızın teveccühü ile göreve geldiğim anda hissettiğim heyecan ve İspir'e hizmet etme gururu  bugün de  artarak  devam etmektedir. Bugünden sonra yapacağımız  birbirinden önemli  ve kalıcı hizmetlere, toplumda  sinerji oluşturacak  yenilerini de ekleyerek  devam edeceğiz.

            Belediyenin  rutin hizmetleri dışında ,Önümüzdeki süreçte yapılacak  olan  projelerden  kısaca  bahsetmekte fayda mütalaa  ediyorum.
-Yeni kanalizasyon yapımı
-Atıksu arıtma tesisi
-Katı atık düzenli depolama  tesisi
-Yeni imar planı yapımı
-Sanayi sitesi yapımı
-Çok amaçlı konferans salonu ve otel yapımı

-İlçe Mezbahasının Güllübağ Baraj gölü içerisinde kalması nedeniyle yeni mezbaha yapılması

-İlçemiz içmesuyu kaynaklaında gerekli çalışmalar yapılarak irsale hattı ve şebeke yenilemesi  çalışmaları yapılacaktır.

            Bu çalışmalar içerisinde ilçenin geleceğine yön verecek  imar planları ilçenin 40-50 yıl sonraki nüfus artışına göre yol, yeşil alan, konut, ticaret vb.  sosyal ve  teknik altyapısını  ve şehir estetiğini belirleyen  planlar olduğundan  çok kapsamlı ve  detaylı düşünülerek  yapılması önem  arz etmektedir. Bu planların ilçede yapılmakta olan Baraj, HES  ve Ulaşım projeleri ile örtüşen planlar olması gerekmektedir.

Saygıdeğer İspirli Hemşehrilerim;
Her zaman  varlığı ile gurur ve övünç duyduğumuz Sayın; Sağlık Bakanımız Prof.Dr. Recep AKDAĞ’ın  destekleri ile ilçemiz son yıllarda hızlı  devlet yatırımları odağında yer almaktadır. İspir coğrafi  konumu olarak çok önemli  bir noktada olması sebebi ile Erzurum-Bayburt-Rize ve Artvin illerinin kavşağında olması ve illere olan bağlantı yollarında  yapılan  yapım  ihaleleri  sonuçlanmış, Ovit ve Hortik  tünellerine ise bu yıl içerisinde başlanılacaktır. Bunun yanında  Çoruh nehri ve yan kollarında  başlamış  Büyük Baraj  ve  devam eden ve yeni başlanacak  Hes projeleri hızla devam etmektedir. Ayrıca ilçe merkezinde  Belediye hizmetlerinin  yanında  Devlet Hastanesi,  Sağlık Ocağı  ve  Sağlık Meslek lisesi,  çim saha yapımı, TOKİ    ve  ayrıca kaymakamlığımızca  köylerde yürütülen  içmesuyu, kanalizasyon , yol, köprü, menfez  vb.  Çalışmalarla da  ilçe adeta bir şantiyeyi andırmaktadır.
            Bütün bu hızlı gelişmeler çerçevesinde  siz değerli hemşehrilerimizin de bilgi birikimi ve tecrübelerine ihtiyacımız bulunduğu gibi,Sizlerinde aklının ,mantığının ve bütçesinin yettiği gerek ferdi ve gerekse ortak girişimlerle ,değişik yatırımlarla katkı sağlamanın faydalı olacağına inanıyorum.

 

            Saygıdeğer İspirli Hemşehrilerim;
            Değişen ve  gelişen  Türkiye konjonktürüne  paralel olarak  ilçede yapılacak hizmetlere ilişkin  politikalarda  Çevre, Kentsel Altyapı, Yerel Kalkınma, Kültür, Tarım, Toplumsal diyalog , Enerji,Eğitim,Sağlık,Sanayi,Ticaret ve Sosyal sorumluluğa  ilişkin aklın  tüm unsurlarının  kullanıldığı   süreç olarak adlandırdığımız   strateji belirlenmelidir. Bu planlama sürecinde  bulunduğumuz nokta  ile  ulaşmayı arzu ettiğimiz yolda  hedeflerimize ulaşmayı mümkün kılacak  gerçekçi ve  ulaşılabilir yöntemlerin belirlenmesine yönelik katılımcı anlayışla kapsamlı bir stratejik  amaç çalışması yapılmasının faydalı olacağı düşüncesindeyim. Ortak akılla oluşacak projelerin hayata geçirilmesinde ,Sayın  Sağlık Bakanımız Prof.Dr. Recep AKDAĞ  ve Miletvekilimiz Fazilet Dağcı- Çığlık’ın yardımlarını bizlerden esirgemeyerek bu güne kadar hep yanımızda oldukları gibi  bundan sonra da gerekli desteklerini vereceklerine olan inancımla, bu fikrin olgunlaşması ve güzel bir İspir için  beyin fırtınası oluşturmak ve  bu işin mimarı olacak, İlçemiz coğrafyasında doğmuş, kendini ispirli sayan kalbi ispir sevdası ile dolu ve anadolunun dört bir yanına dağılmış; Bilim adamı, Siyasetçi,İş adamı gibi kendi alanında temayüz  etmiş ve  fikrine her zaman saygı duyduğumuz  tüm İspirli hemşehrilerimin vakit buldukça İspir’e gelmelerini,müsafirimiz olmalarını,güzel fikirlerini bizimle paylaşmalarını bekliyor ve  iş yoğunluğu  nedeniyle gelemeyenlerin  bu konudaki  değerli  fikir ve düşüncelerini    mektup, telefon  veya  e-mail yoluyla  www.ispir.bel.tr    veya ispirbelediyesi@windowslive.com  adresine yazmaları   yönünde  gerekli hassasiyeti   göstereceklerine    en kalbi duygularla  inanıyor, bütün hemşehrilerime buradan Selam ve  Saygılarımı sunuyorum.22.02.2012

 

 

 

                                                                                    Osman  ÇAKIR
                                                                                     İspir  Belediye Başkanı


BESIKDUZU FINAL DERSHANESI

       BAŞKAN

  BAŞKAN
New Page 2

 

Mart/2019  

Pt

Sl

Çr

Pr

Cm

Ct

Pz

1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 2021 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31